Kleuter- en kinderwerking

Inschrijven

De inschrijvingen voor de volgende activiteiten starten op maandag 13 januari 2025 om 19.00 u via de gemeentelijke webshop.

Registreer je als jeugdanimator


Snel naar:

Wat?

De Kleuter- en kinderwerking biedt een geweldige mix van georganiseerde activiteiten én een begeleid open speelaanbod. Zo zorgen we voor urenlang speelplezier én onvergetelijke ervaringen!

Voor wie?

Kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom! Let op: om deel te nemen moet je kind op de dag van de activiteit al 4 jaar zijn.

Wanneer?

De Kleuter- en kinderwerking wordt georganiseerd tijdens de krokus-, herfst- en kerstvakantie op verschillende locaties.

Voorjaar 2025

In het voorjaar van 2025 kunnen de kinderen genieten van een leuke theatervoorstelling, Kleuter- en kinderwerking, een uitstap naar De 7 Torentjes, Roefeldag en van onze Speelpleinwerking!

Activiteiten krokusvakantie:

  • Maandag 3 maart 2025 (14.00 u – 14.50 u): theatervoorstelling “Professor Tijdsgeest” voor het hele gezin (vanaf 6 jaar), Auditorium gemeentehuis, Europalaan 22, Aalter. Een plekje reserveren kan via www.aalter.be/theatervoorstelling-professortijdsgeest vanaf 13 januari 2025 om 19.00 u.
  • Dinsdag 4 maart 2025 (9.00 u – 16.00 u): Kleuter- en kinderwerking (4 – 12 jaar) Jeugdcentrum Kadans, Stationsstraat 71, Aalter.
  • Donderdag 6 maart (9.00 u – 16.00 u) Kleuter- en kinderwerking (4 – 12 jaar) Jeugdcentrum Kadans, Stationsstraat 71, Aalter.
  • Vrijdag 7 maart 2025 (12.45 u – 16.00 u): Uitstap naar De 7 Torentjes (4 – 12 jaar) vertrek en aankomst in Jeugdcentrum Kadans, Stationsstraat 71, Aalter.

Opgelet: voor en na de theatervoorstelling is er geen opvang voorzien. 

Activiteiten paasvakantie:

In de eerste week van de paasvakantie organiseert de cel Jeugdwerk en welzijn, in samenwerking met lokale handelaars, een Roefeldag. Deze vindt plaats op woensdag 9 april 2025. Meer informatie over de Roefeldag? www.aalter.be/roefeldag-2025. 

Op donderdag 10 april en vrijdag 11 april 2025 en in de tweede week van de paasvakantie, van maandag 14 tot en met 18 april 2025, is er Speelpleinwerking JAAK in jeugdcentrum Kadans (Stationsstraat 71).

Wat: georganiseerde activiteiten en een begeleid open speelaanbod

Voor wie: kinderen van 4 tot en met 12 jaar (met uitzondering van jongeren die al in het secundair onderwijs zitten)

Wanneer: 10 en 11 april en van 14 tot en met 18 april 2025. Kinderen kunnen gebracht worden tussen 8.00 u en 9.00 u en opgehaald worden tussen 16.30 u en 17.30 u.

Waar: Jeugdcentrum Kadans, Stationsstraat 71, Aalter.

Meebrengen: lunchpakket, tienuurtje, vieruurtje, en een gevulde herbruikbare drinkfles.

Prijs: 6 euro per dag.

Inschrijven: kan vanaf maandag 13 januari 2025 vanaf 19.00 u via de gemeentelijke webshop. De inschrijvingen lopen tot 3 april 2025 om 14.00 u.


Speelpas

Om deel te nemen aan de Kleuter- en kinderwerking, heeft jouw kind een Speelpas 2025 nodig. De Speelpas is gratis te verkrijgen bij de eerste deelname aan een activiteit en heb je niet nodig bij het online inschrijven van je kind voor de activiteiten. Bij de eerste deelname aan een activiteit zal je gevraagd worden om de gegevens in te vullen op het speelpasje.

Kinderen die reeds deelnamen aan een activiteit van de Kleuter- en kinderwerking of deelnamen aan de Speelpleinwerking zijn in het bezit van een Speelpas. Speelpas verloren? Geen probleem, vul een nieuwe pas in bij de eerstvolgende activiteit.


Annuleren van activiteit

Indien jouw kind door omstandigheden niet naar de activiteit kan komen, moet de cel Jeugdwerk en welzijn tijdig verwittigd worden.

Kosteloos annuleren:

  • minstens 7 kalenderdagen voor het begin van de activiteit;
  • minder dan 7 kalenderdagen voor het begin van de activiteit kan enkel geannuleerd worden, mits het voorleggen van een doktersattest of met een verklarend attest van de werkgever;
  • meerdaagse activiteiten kunnen na de start van de activiteit enkel geannuleerd worden, mits het voorleggen van een doktersattest. Enkel de gemiste dagen worden terugbetaald;
  • moet het attest binnen de 7 kalenderdagen vanaf de eerste dag van afwezigheid worden bezorgd aan de cel Jeugdvoorzieningen.

Zonder annulering of bij laattijdig annuleren wordt de activiteit volledig aangerekend. Het bestuur kan een activiteit annuleren door overmacht of indien er te weinig begeleiding beschikbaar is voor het veilig en ordelijk verloop van de activiteit. De ingeschreven deelnemers worden tijdig verwittigd.


Medicatie

Er wordt geen medicatie toegediend tijdens de activiteiten van de Kleuter- en kinderwerking. Het lokaal bestuur raadt aan om medicatie te laten voorschrijven door de huisarts die ’s morgens en ’s avonds kan toegediend worden door de ouders.


Privacy

Foto’s van deelnemers, genomen tijdens de activiteiten van JAAK, worden enkel gepubliceerd indien de uitdrukkelijke toestemming gegeven werd.


Inclusie

Kinderen die willen aansluiten via de inclusieve werking moeten in goede gezondheid verkeren!

Ze mogen niet tot een risicogroep behoren of er mag geen sprake zijn van een chronische aandoening. Wil je graag je kind inschrijven voor de inclusieve werking, neem dan zeker contact op met de cel Jeugdwerk en welzijn, zij bekijken de mogelijkheid tot ondersteuning.

Inclusie kan enkel na overleg met de cel Jeugdwerk en welzijn en indien er voldoende ondersteuning kan voorzien worden.