In Aalter vind je meer dan 25 speelterreinen en -bossen, verspreid over alle deelkernen. Ideaal om samen buiten te zijn op zonnige dagen! Bekijk ook zeker de handige kaart met alle locaties op www.aalter.be/speelterreinen.
Aalter-centrum
Voor echte speelavonturen in het hart van Aalter:
- Sportpark, Lindestraat 17:
Ruim speelterrein met zand, draaielementen, wipveer, glijbaan, deathride en dubbele wip – naast de voetbalvelden. - Kestelstraat 110:
Open terrein met plaats om te voetballen, een klimtoren met glijbaan, springelementen en schommels. - Staalputstraat 41-43:
Speelplek met klimelement, wip en wipveer, alsook een volleybalnet en voetbaldoel. - Brielstraat 15-17:
Gevarieerd speelterrein met verschillende klimtoestellen, wipveren, glijbaan en schommels. - Grote Veldakker:
Open speelruimte met klimparcours, staande wip, schommel met peuterzitje, taludglijbaan, speelhuisje en twee voetbalgoals. - Villa Snoeck, Stationsstraat 69:
Gezellig terrein met klimtoren, glijbaan en schommel, inclusief peuterzitje.
Knesselare
Natuurlijk en avontuurlijk spelen:
- Flabbaert, Prinsengoeddreef 33:
Avontuurlijk terrein met houten tipi, klim- en draaielementen, schommelmand, glijbaan en klimmuur. - De Wijngaard 34-36:
Ruimte voor voetbal, draaien, klimmen, schommelen en glijden. - Park Hemelrijk, Hemelrijkstraat 50:
Natuurlijke open ruimte met een paar speelse elementen.
Aalter-Brug
Spelen dicht bij het ontmoetingscentrum:
- Gemeentelijk ontmoetingscentrum Aalter-Brug, Cardijnlaan 5:
Groot speelterrein met minivoetbalgoals, klimrek, schommels, wipveer en glijbaan. - Hollebeekstraat 14-16:
Speelterrein met kleine glijbaan, wipveer, schommels en minivoetbalgoals.
Poeke
Spelen in het groen:
- Poekedorpstraat 39:
Speelplek met wip, klim- en draaielement en een stoere deathride.
Ursel
Voor jonge ontdekkers en actieve tieners:
- Vrekkemstraat 10-Wallekens:
Speelterrein met kleine glijbaan, enkele wipveren en leuke schommel. - Katerhoek, IJzeren Hand 16:
Speelruimte met glijbaan, draai- en klimelement en een wipveer. - Priesteragelaan 8-18:
Open terrein met natuurlijke speelelementen, wipveren, glijbaan en minivoetbalgoals. - Speelbos Drongengoed, Drongengoedweg 9:
Uitgebreid speelbos met natuurlijke speelelementen. Ter hoogte van de ingangspoort richting de hoeve slaat u rechts af en komt u uit in het natuurlijk speelbos. - Speels Dorp, Urseldorp 6:
Gezellige plek met houten zitbank, knikkerbaan, petanquebaan en de speeltram Kamielken, een knipoog naar de oude tramverbinding tussen Gent en Brugge. - Speelzone Ganzekleit, tussen oude Middelweg en Urselseweg:
Grote speelweide met picknickbank, heuvel en wilgenhuisje.
Lotenhulle
Op avontuur op wielen en rails:
- Eduard Corynstraat 8:
Speelterrein met wipveren, twee klimelementen met glijbaan, schommelmand, draaielement en minivoetbalgoals. - Guldensporenpark:
Speelterrein met tram, tramhalte en seintoren.
Bellem
Spelen nabij het nieuwe vrijetijdpark:
- Bellemdorpweg 100:
Speelplek met glijbaan, wipveren, spring- en graafelementen, schommels en natuurlijke speelelementen, ter hoogte van het nieuwe vrijetijdspark in Bellem.
Sint-Maria-Aalter
Ruimte, natuur en fantasie:
- Kleine Zouterdreef 4:
Open speelruimte met amfitheater, glijbanen, wipveren, draaielement en deathride. Bereikbaar via de voetbalterreinen of via de ingang in de Kleine Zouterdreef. - Domein Menas:
Open speelruimte en speelbos met klimparcours, hangmat en staande wip.
Skaten in Aalter: actie verzekerd
Niet alleen op de speelterreinen, ook op de skateparken in Aalter kunnen kinderen en jongeren zich volop uitleven. In het Sportpark Aalter-centrum (Lindestraat 17) ligt een modern skatepark van 500 vierkante meter, tussen de sporthal en het kunstgrasveld. Je vindt er onder andere een piramide, funbox, quarterpipe, rail en manual pad. Het park is elke dag open van 8.00 u tot 22.00 u.
Vragen of schade gezien?
Heb je schade opgemerkt aan de toestellen of een vraag over het speelterrein? Laat het ons weten via www.aalter.be/melding-gemeentelijke-gebouwen-en-terreinen.