Gemeentehuis krijgt politiebalie

Gepubliceerd op vrijdag 21 november 2025
Vanaf 1 december kan je in het gemeentehuis van Aalter terecht voor meldingen en aangiftes bij de politie. Dat kan ook zonder afspraak. Zo komt de politie letterlijk dichter bij jou.

Altijd iemand aan de balie

Een politie-inspecteur is voortaan permanent aanwezig in het gemeentehuis. Je kan er terecht voor vragen, meldingen of aangiftes. Zo word je steeds verder geholpen, geïnformeerd en ondersteund. Er is een aparte, discrete ruimte voor aangiftes.

Wanneer kan je langskomen?

De politie is er tijdens de gewone openingsuren van het gemeentehuis:

  • maandag tot vrijdag van 8.30 u tot 12.00 u
  • dinsdag ook van 16.00 u tot 19.00 u
  • woensdag ook van 13.30 u tot 17.00 u
  • zaterdag van 9.00 u tot 12.00 u

Ook in de stationsbuurt

Het lokaal bestuur onderzoekt samen met de politiezone of er ook een contactpunt in ArtA’A (Stationsplein 25) mogelijk is. Zo blijft de politie goed bereikbaar in de drukke stationsomgeving.

Blik vooruit

Deze uitbreiding in bereikbaarheid is een eerste stap binnen de vernieuwing van de dienstverlening van de politiezone Aalter/Maldegem. Zo bouwen ze ook verder aan nieuwe, moderne huisvesting, ter vervanging van het bestaande commissariaat in de Stationsstraat. Politie en lokaal bestuur zetten samen volop in op een nabije en veilige toekomst.