Aalterse wegenwerken met verkeersimpact

Gepubliceerd op vrijdag 2 januari 2026
De komende weken worden op verschillende plaatsen werken uitgevoerd op het openbaar domein. Tijdens de werken kan er tijdelijke hinder zijn.

Volgende ingrepen en verkeersmaatregelen staan op de planning:

 

Lostraat (Aalter-centrum)

De werken in de Lostraat, tussen de rotonde aan de Kestelstraat en de Lovelddreef, hervatten op maandag 5 januari 2026. De hele januarimaand worden de parkeerstroken en voet- en fietspaden vernieuwd en nieuwe groenzones aangelegd.

  • Er geldt opnieuw eenrichtingsverkeer van het op- en afrittencomplex van de E40 richting het centrum.
  • Verkeer dat komt uit de omgekeerde richting moet omrijden via Kestelstraat, Processieweg, Molenstraat, Weibroekdreef, Kouter, Europalaan, Knokkebaan N44, rondpunt aan het op- en afrittencomplex E40, rotonde Tieltsesteenweg, rotonde Steenweg op Deinze en Lostraat.

Brevierweg (Aalter-centrum)

De Brevierweg zal van maandag 5 tot en met donderdag 8 januari 2026 ingenomen zijn voor leveringen in functie van de bouwwerken. Het lokaal bestuur legt de aannemer op dat er geen grote/zware transporten mogen plaatsvinden tijdens de start- en eindmomenten van de omliggende scholen.

Brugstraat en Boterpotstraat (Aalter-centrum)

In de Brugstraat, tussen de Tervennelaan en de Boterpotstraat, en in de Boterpotstraat worden in de periode van maandag 5 januari tot en met vrijdag 23 januari 2026 nutswerken uitgevoerd door Fluvius. In de Brugstraat worden het voetpad, fietspad en de parkeerstrook aan de kant van de pare huisnummers ingenomen.

  • Er geldt een stilstaan- en parkeerverbod.
  • Voetgangers kunnen het voetpad aan de overkant van de straat gebruiken.
  • Fietsers die van Aalter-centrum richting Aalter-Brug rijden, volgen de omleiding via Brugstraat, Brielstraat, Ter Walle en Brugstraat.
  • In de Boterpotstraat wordt de volledige rijweg ingenomen, waardoor er geen gemotoriseerd verkeer mogelijk is.

Brugstraat (Aalter-centrum)

In de periode van maandag 5 januari tot en met vrijdag 30 januari 2026 december werkt Infrabel verder aan een geluidswand langs het spoor. Daarvoor is de Brugstraat, tussen de Oostmolenstraat en de Brugstraat huisnummer 8, afgesloten voor gemotoriseerd verkeer.

  • In de Brugstraat, tussen Manewaarde en Brugstraat 8, wordt het eenrichtingsverkeer opgeheven en plaatselijk verkeer toegelaten in beide richtingen.
  • Voor verkeer komende van de Oostmolenstraat is er een wegomleiding via Stationsplein, Drogenbroodstraat en Brugstraat.
  • De voetgangerstunnel tussen Brugstraat en Hoefijzer-Loskaaistraat is afgesloten. Voetgangers kunnen de reizigerstunnel aan het station gebruiken. 

Kouter (Aalter-centrum)

In de periode van maandag 5 januari tot en met donderdag 15 januari 2026 worden in de Kouter gedurende een periode van maximaal 6 werkdagen chapewerken uitgevoerd in twee woningen.

  • De chapewagen neemt het voetpad en één rijstrook in ter hoogte van huidnummer 24.
  • Verkeer kan beurtelings passeren op het andere rijvak. 
  • Het lokaal bestuur legt de aannemer op dat er geen grote/zware transporten mogen plaatsvinden tijdens de start- en eindmomenten van de omliggende scholen.

Gouvernementstraat (Aalter-centrum)

In de Gouvernementstraat wordt van maandag 5 januari tot en met vrijdag 16 januari 2026 het voetpad ter hoogte van huisnummer 13 heraangelegd. De aannemer neemt een deel van de rijweg in.

  • Verkeer kan beurtelings passeren ter hoogte van de werf.
  • Fietsers en voetgangers kunnen op een veilige en vlotte manier passeren.

Groendreef (Aalter-centrum)

In de periode van dinsdag 6 januari tot en met donderdag 15 januari 2026 voert Fluvius gedurende vier werkdagen nutswerken uit in de Groendreef.

  • Verkeer kan beurtelings passeren op een versmalde rijstrook, er geldt een snelheidsbeperking van 30 km/u.
  • Fietsers en voetgangers kunnen de werf op een veilige en vlotte manier passeren.