Aalter bekroont straffe sporters

Gepubliceerd op donderdag 6 april 2023
Een sportieve gemeente als Aalter telt heel wat clubs, kampioenen en sporters. Het lokaal bestuur bekroonde hen op het Sportgala, met gastheer Ruben Van Gucht, voor hun bijzondere prestaties.

Bekijk het foto- en videoverslag

Straffe sporters, excellerende clubs en teams, verdienstelijke bestuursleden leden met een lange staat van dienst werden in de bloemen gezet. Benieuwd wie de 57 laureaten zijn? Bekijk dan onderstaande lijst! Klik op de bovenstaande knop voor een foto- en videoverslagvan hun prestaties.

Straffe sporters

  • Anna Meeusen, KVC ’t Meetjesland, Provinciaal, Vlaams en Belgisch kampioen Piste, vice-Vlaams kampioen en brons op Provinciaal en Belgisch kampioenschap Veldrijden, brons op Belgisch kampioenschap Tijdrijden
  • Annelies Coene, vice-Belgisch kampioen 400 m horden W40 en vice-Vlaams en Provinciaal kampioen 400m W40
  • Anthony Taveirne, vice-Vlaams kampioen Strandracen
  • Arthur Claeys, Swimming Team Aalter, goud, zilver en 2x brons op Provinciaal kampioenschap Zwemmen +19
  • Dany Vanhoeijen, brons op Belgisch kampioenschap Masters Indoor en Outdoor Verspringen én brons op Vlaams Kampioenschap Masters Outdoor Verspringen en 100 m.
  • Eddy Dooghe, Gildebolders Ursel, clubkampioen
  • Filip Van de Walle, duivenmaatschappij Eerlijk moet niemand vrezen, kampioen Clermont Jonge en kampioen Kleine Halve Fond Jaarse
  • Florence De Bel, Provinciaal kampioen LRV Indoor en Outdoor, brons op Nationaal Kampioenschap LRV Indoor en tijdens Superfinale KBC Gouden Teugel met B Pony Liezelshof Mystic
  • Gaëlle Van Hulle, TC Tobias, Vlaams en vice-Belgisch kampioen tennis U9.1, Interclub Kampioen Vlaanderen U11-3
  • Hannes Van Haecke, Judoclub Samoerai Aalter, vice-Provinciaal kampioen Judo U15
  • Hervé Kerwyn, wereldkampioen Powerliften Bench Press Masters 75+
  • Kurt Maenhout, AC Halestra, Provinciaal kampioen Veldlopen en Provinciaal kampioen Outdoor 10.000 meter bij de Masters cat. M45
  • Laura Puype, Provinciaal kampioen Wielrennen bij Dames Junioren
  • Laura Verheye, vice-Oost-Vlaams kampioen Trampoline B-niveau
  • Liese De Vooght, selectie Nationale Ploeg U20 en EK in Sopron (Hongarije), kampioen van België, Beker van België en Euroleague én vicekampioen van België U19 met Kangoeroes Basket Mechelen
  • Louis Weyts, goud Beker van België Wielrennen, Vlaams Kampioen Wielrennen, brons op Provinciaal kampioenschap Tijdrijden, 2de plaats Gent-Wevelgem
  • Luc Van Vlaenderen, duivenmaatschappij Hoop in de toekomst, kampioen van Knesselare
  • Lukas Baele, Judoclub Samoerai Aalter, vice-Provinciaal kampioen Judo U15
  • Marie Aspeslagh, Avanti Aalter, Oost-Vlaams kampioen Beachvolleybal U18
  • Marie-Claire Willems, winnares Long Course Weekend (Full Distance Triathlon over 3 dagen)
  • Mona Batsleer, brons op Vlaams en Provinciaal kampioenschap Acro A-niveau
  • Oscar Claeys, Swimming Team Aalter, 2x goud, zilver en 2x brons op Provinciaal kampioenschap Zwemmen 17-18 jaar
  • Patrick Claeys, 1ste Prijs van België voor Nationale Vlucht vanuit Bourges en 2de Grootste Snelheid van +/- 50.000 duiven
  • Patrick Van de Walle, 21.932 geregistreerde fietskilometers
  • Paul Van Kerrebroeck, Biljartclub Het Groene Laken, kampioen
  • Pieter Serry, deelname aan Ronde van Italië, Ronde van Spanje, WK en talrijke klassiekers
  • Ruben D'Hooge, Judoclub Samoerai Aalter, vice-Provinciaal kampioen Judo U21+
  • Sennah Vanhoeijen, 8ste op WK Junioren in Zevenkamp, Belgisch kampioen Junioren, vice-Belgisch kampioen en Vlaams kampioen Indoor en Outdoor Verspringen, vice-Provinciaal kampioen Junioren in Speerwerpen, Horden, Hoogspringen en 200 m en Vlaams kampioen Outdoor in Zevenkamp
  • Siebe De Wulf, Judoclub Samoerai Aalter, Provinciaal kampioen Judo U15
  • Siebe Van Severen, brons op Belgisch kampioenschap Motorcross Aspiranten 125cc
  • Simon Verheye, vice-Oost-Vlaams kampioen en brons op Belgisch en Vlaams kampioenschap Trampoline B-niveau
  • Steven De Cramer, duivenmaatschappij Hoop in de toekomst, kampioen Snelheid Jaarse
  • Thibault Van Belleghem, KVC ’t Meetjesland, brons op Provinciaal kampioenschap Mountainbike 14-jarigen
  • Thieme Van Ruymbeke, Vlaams en Belgisch kampioen Strandracen
  • Thomas Mattheeuws, Belgisch en Oost-Vlaams kampioen Tennis Heren 5
  • Tim Verleysen, Judoclub Samoerai Aalter, brons op Provinciaal kampioenschap Judo U21
  • Wim Vinckx, Loheky stables, finale Wereldbeker Jonge Paarden (6-jarigen) met Constantino van 't Ravennest en Belgisch Kampioen bij de 4-jarigen met Birdy van de Kattevennen

Verdienstelijke bestuursmensen/leden

  • Aimé De Jaeger, Duivenmaatschappij Elk Zijn Deel, met zijn 99 lentes de oudste actieve duivenliefhebber van België
  • Irenée Bekaert, Wielertoeristenclub Sport en Vermaak Lotenhulle, 45 jaar onafgebroken lid
  • Lut De Muynck, volleybalclub Avanti Aalter, 47 jaar actief: van speelster en trainster tot bestuurslid
  • Magda Van De Walle, TC Tobias, 31 jaar actief als bestuurslid
  • Marijke Lootens, SK Bellem, 50 jaar lid: van speelster tot hoofdbestuurslid
  • Stefaan Wille, Sgolba Aalter, jarenlange inzet als secretaris en vrijwilliger bij de basketbalclub én lid van de sportraad

Uitblinkende clubs en teams

  • Avanti Aalter A-ploeg, bekerfinalist Oost-Vlaanderen
  • Avanti Aalter, A-ploeg Reserven, kampioen Promo 2
  • Avanti Aalter, U11 (2 tegen 2), Provinciaal kampioen
  • Avanti Aalter, U15, kampioen
  • Avantique - Avanti Aalter, Provinciaal kampioen Vobog
  • Sgolba A, kampioen 1ste provinciale Basketbal Vlaanderen
  • Sgolba B, Kampioen 3de provinciale Basketbal Vlaanderen
  • TC Ludoviek A, Padelploeg Dubbel-Gemengd,¬†eerste plaats Cornet Padel Mixed Cup
  • TC Ludoviek A, Padelploeg P200, winnaars Vlaamse Finale
  • TC Nobel, Heren 2, Oost-Vlaams en Belgisch kampioen
  • TC Nobel, Heren 6, Oost-Vlaams kampioen
  • TC Tobias, Meisjes U11.3, Vlaams kampioen Interclub
  • TC Tobias, Meisjes U15.4, Vlaams kampioen Interclub
  • VK Knesselare, U15, kampioen