Hulp bij digitale vragen? Bezoek onze gratis Digipunten.

Gepubliceerd op  donderdag 22 jan 2026 om 10.31

De digitale wereld is niet voor iedereen even begrijpelijk. Het lokaal bestuur wil helpen en organiseert daarom in alle acht deelkernen gratis Digipunten. Die punten zijn inmiddels al goed ingeburgerd: het voorbije anderhalf jaar kwamen al 358 burgers langs met 763 vragen.

Voor wat?

Digipunten zijn plekken waar je gratis hulp krijgt bij al jouw digitale vragen. Veelvoorkomende onderwerpen zijn:

  • Reservaties maken (recyclagepark, autokeuring…)
  • Apps installeren (Aalter-app, Itsme, supermarktapps…)
  • Leren werken met een smartphone
  • Berichten of foto’s versturen via WhatsApp, sms of e-mail
  • Wachtwoorden instellen of resetten
  • Hulp bij online betalingen
  • Eerste hulp bij printproblemen

Wijziging locaties

Naar aanleiding van de bezoekerscijfers van alle Digipunten worden de locaties in 2026 verder geoptimaliseerd. Zo kunnen we nog meer burgers digitaal vaardig maken op de locaties die het drukst bezocht worden. Met de cafetaria van woonzorgcentrum Veilige Have in Aalter-centrum en Karmin’A in Knesselare worden twee nieuwe Digipunten geopend. De digispreekuren in LDC De Lelie, Kerkem en het gemeentehuis Aalter-centrum worden gecentraliseerd in de cafetaria van Veilige Have. De Digipunten in het Contactpunt Knesselare en de Parkresidentie verhuizen naar Karmin’A.

Meer informatie

Voor meer informatie en alle momenten kan je terecht op www.aalter.be/allemaal-digitaal. Je kan ook contact opnemen met de cel Jeugdwerk en welzijn via 09 325 22 00 of 0473 45 11 01.

Naar top