Aalter bereikt voor het eerst de kaap van de 30.000 inwoners. Het is een symbolische mijlpaal die de aantrekkingskracht van onze gemeente bevestigt: mensen kiezen ervoor om in Aalter te wonen, te werken en er hun leven en toekomst uit te bouwen. En dat is niet toevallig.
Volgens de meest recente Gemeentemonitor (uit 2023) blijkt dat de Aalternaar zich goed voelt in zijn gemeente. 91 procent voelt zich er thuis, 90 procent woont graag in de gemeente en 84 procent geeft aan gelukkig te zijn. Een mooi rapport, dat het resultaat is van vele troeven die samenkomen.
Strategisch gelegen, vlot verbonden
Het op- en afrittencomplex aan de E40 zorgt voor vlotte verbindingen richting Gent, Brugge en Brussel. Via de N44, die aansluit op de N49, zijn ook het Meetjesland en de kust gemakkelijk bereikbaar. Ook wie met het openbaar vervoer reist, heeft heel wat mogelijkheden. Met stations in Aalter-centrum, Bellem en Sint-Maria-Aalter zijn er heel wat mogelijkheden voor wie pendelt naar het werk of school. En via het kanaal Gent-Oostende is de gemeente ook over het water bereikbaar. Die uitstekende verbindingen maken Aalter aantrekkelijk voor inwoners én ondernemers.
Actieve gemeente
Aalter is een actieve en ondernemende gemeente met een sterke lokale economie. Meer dan 5.500 Aalternaren werken in eigen gemeente. De activiteitsgraad ligt met 83,7 procent duidelijk boven het Vlaamse gemiddelde van 77,2 procent. De werkzoekendengraad bedraagt amper 3,4 procent. Ook onze bedrijventerreinen blijven volop in beweging. Na Lakeland en Langevoorde zijn nu ook alle gronden op bedrijventerrein Woestijne langs het kanaal ingenomen.
Goed wonen, goed leven
Aalter beschikt over negen basisscholen en twee secundaire scholen, samen goed voor bijna 4.000 leerlingen. De buitenschoolse kinderopvang biedt dagelijks kwaliteitsvolle opvang aan ongeveer 900 kinderen. Ook zorg, ouderenvoorzieningen en de dienstverlening van de gemeente krijgen in de Gemeentemonitor waarderingsscores die duidelijk boven het Vlaamse gemiddelde liggen. Voor de netheid van het centrum geeft de Aalternaar Aalter Proper een score van maar liefst 87 op 100. En dan is er nog de natuur. Aalter is de groene long van de provincie met ruimte om te wandelen, fietsen, sporten en te verpozen. Het verenigingsleven is bruisend, er zijn tal van sportmogelijkheden, kwalitatieve horeca en leuke handelszaken.
Investeren in de toekomst
Met de symbolische kaap van 30.000 inwoners kijkt het lokaal bestuur vol vertrouwen naar de toekomst en wordt verder gebouwd aan een sterk Aalter.

